Trwają przygotowania do zimy. „Nie zostawimy nikogo bez pomocy”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Interwencyjna sprzedaż węgla, dodatki specjalne, „wyspy ciepła” na każdym osiedlu i specjalna strona internetowa. Władze Ostrowa przygotowują się do zimy. „Nie zostawimy nikogo bez pomocy” – zapewnia prezydent Beata Klimek.

Prezydent na specjalnej konferencji prasowej poinformowała o przygotowaniach miasta do zimy i działaniach, jakie już zostały podjęte.
„W przyszłym tygodniu ruszamy z interwencyjną sprzedażą węgla, przygotowujemy infolinię dla mieszkańców i sieć wolontariatu oraz „wyspy ciepła” na każdym osiedlu, czyli miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli się ogrzać i otrzymają gorącą herbatę, czy zupę” – wylicza prezydent Beata Klimek na swoim profilu na Facebooku. – „Zwiększymy również do 1 mln złotych fundusze na dodatki specjalne dla mieszkańców w trudnej sytuacji. Ostrowianie! Nie zostawimy nikogo bez pomocy”.

„Wyspy ciepła” będą działały od godziny 8.00 do 18.00 w szkołach, świetlicach i strażnicach OSP, by na każdym osiedlu była jedna taka wyspa. Każdy potrzebujący mieszkaniec będzie mógł się tam ogrzać i zjeść coś gorącego. Na miejscu będą też wolontariusze gotowi do pomocy, którzy nie tylko podadzą ciepły posiłek, ale też zaopiekują się potrzebującymi mieszkańcami i podpowiedzą, gdzie mogą się zwrócić o dodatek specjalny czy jakąkolwiek inną pomoc w trudnej sytuacji.

Prezydent zapowiedziała też, że również wszystkie miejskie służby mają zwracać szczególną uwagę na warunki, w jakich zimą bytują mniej zasobni i zaradni mieszkańcy. Dla mieszkańców, którym trzeba będzie zapewnić noclegi w ogrzewanych pomieszczeniach, będą przygotowane takie miejsca, a strażnicy miejscy będą o tym powiadomieni, że mogą tam kierować osoby potrzebujące pomocy w przypadku długotrwałych mrozów.

Podziel się: