Trwa remont Kolejowej w Poznaniu. Są już nowe nasadzenia

nowa zieleń Kolejowa fot. PIM

„Pierwsze rośliny na przebudowywanej ul. Kolejowej już cieszą oczy” – informuje spółka PIM.- „Posadziliśmy dziewięć z ponad pięćdziesięciu planowanych drzew”. Są już także nasadzenia krzewów i na Kolejowej robi się naprawdę zielono.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zwraca też uwagę, że trwają nasadzenia nie tylko krzewów, ale i bylin. „Pozostałe drzewa i zieleń niska będą pojawiać się na ul. Kolejowej, gdy tylko pozwoli na to postęp prac oraz będą warunki sprzyjające przyjmowaniu się roślin” – czytamy na profilu facebookowym PIM.

Przypomnijmy, że docelowo przy Kolejowej zostaną posadzone 53 nowe drzewa, ponad 5 tysięcy krzewów i zieleń niska, której w ogóle tam nie było. 28 drzew, które tam rosły przed remontem, po przebudowie będzie miało zdecydowanie lepsze warunki do życia, ponieważ wokół nich zostaną utworzone szerokie pasy zieleni, a powierzchnia biologicznie czynna zostanie zwiększona o ponad 2500 m kw. Zostaną także zamontowane słupki, żeby ochronić zieleń przed zniszczeniem.

Przebudowa dotyczy około kilometrowego odcinka ulicy, od Klaudyny Potockiej do ul. Gąsiorowskich. W jej ramach zostaną także wyremontowane chodniki, nawierzchnia jezdni zostanie pokryta nowym asfaltem, wszystkie skrzyżowania zostaną wyniesione, a miejsca parkingowe zostaną pokryte kamienną kostką. Ulica zyska też kanalizację deszczową, kanały technologiczne, przebudowaną sieć telekomunikacyjną i gazową oraz nowe oświetlenie. Wszystkie prace mają się zakończyć w trzecim kwartale tego roku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: