Trenerzy po meczu Lech-Arka

Trener Arki Gdynia Zbigniew Smółka oraz opiekun gospodarzy Adam Nawałka wypowiedzieli się na pomeczowej konferencji prasowej o zakończonym w niedzielę spotkaniu pomiędzy tymi drużynami.

Zbigniew Smółka (Arka Gdynia):

– Lech wygrał, gratuluję mu, ale myślę, że nie było to łatwe spotkanie. Nerwowo weszliśmy w mecz, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Szkoda porażki, ale zauważam pozytywy. Potrafiliśmy na Bułgarskiej stworzyć cztery czy pięć sytuacji, które mogliśmy zamienić na bramki. Zabrakło spokoju przy finalizacji. Wierzę w ten zespół, obiecuję kibicom, że będzie lepiej. Stać nas na wygrywanie z najlepszymi. Lech to klasowa drużyna z bardzo dobrymi piłkarzami, bardzo dobrze ułożeni taktycznie. Wystarczył nasz jeden błąd, by lechici zdołali strzelić gola. Naprawdę graliśmy momentami dobrze w piłkę. Widać, że Marko Vejinović wniesie do naszego zespołu wiele jakości, czas pracuje na jego korzyść. Cieszę się także z dobrej gry Michaela Olczyka, chłopaka, który ma za sobą występu w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a został zapomniany. Dziś debiutował, wypełnił dobrze swoje zadania i dał mi trochę do myślenia.

Adam Nawałka (Lech Poznań):

– Cieszy zwycięstwo, jednak trzy punkty wywalczone ciężko. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i tak też było. W pierwszych piętnastu minutach inicjatywę w meczu mieliśmy my, potem Arka rozgrywała piłkę na naszej połowie i istotne wtedy było to, by nie dopuścić ich do stworzenia sobie sytuacji. Zabrakło z naszej strony mobilności w przypadku przejęcia inicjatywy i na pewno stąd może wynikać niedosyt, jeśli chodzi o jakość gry. Piłkarzom należą się brawa za konsekwencję, grę do ostatnich minut i trzy punkty. To się teraz liczy dla nas najbardziej. Żeby grać efektownie, najpierw trzeba zdobywać trzy punkty i cieszy, że dzisiaj te punkty wywalczyliśmy.

 

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze