Trasa tramwajowa na Unii Lubelskiej: wybrano już wykonawcę

Podziel się!

Pięć podmiotów wzięło udział w przetargu na wykonanie prac przy budowie nowego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Unii Lubelskiej. Ostatecznie przetarg wygrały wspólnie spółki Tormel i Terlan, których oferty były najkorzystniejsze cenowo.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową firmy jaką wybudować torowisko wraz z siecią trakcyjną, pętlą tramwajowo-autobusową wyposażoną w budynek ekspedycji oraz przystanki tramwajowe i autobusowe na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze. Przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Powstanie system monitoringu wizyjnego oraz zmodernizowana sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia.

W rejonie ulic Falistej i Obodrzyckiej na ul. Unii Lubelskiej przebudowany zostanie układ drogowy. Powstaną nowe przystanki autobusowe i system monitoringu wizyjnego.

Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu “Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”. Obecnie kończą się prace przy przebudowie ronda Żegrze, a jeszcze w tym roku tramwaje wrócą na odcinek Górnego Tarasu Rataj od os. Lecha, przez Żegrze do ronda Starołęka.

Spółki Tormel i Terlan jako jedyne zmieściły się w zakładanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie budżecie 50 mln zł, oferując wykonanie prac za kilkaset tysięcy mniej. Na realizację wykonawca będzie miał półtora roku od podpisania umowy. Spółki mają wykonać prace w półtora roku od podpisania umowy.

PIM, el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar