piątek, 1 grudnia, 2023

Tramwaj uderzył w wiadukt i został mocno uszkodzony. Zostanie naprawiony

Solaris Tramino, który w ubiegłym roku uderzył w górczyński wiadukt i został mocno uszkodzony – zostanie naprawiony. MPK Poznań ogłosiło przetarg na naprawę tramwaju.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło ponad rok temu, 20 czerwca 2022 roku, gdy tramwaj Solaris Tramino wyjeżdżający z pętli na Górczynie w kierunku centrum wykoleił się i uderzył w jeden z filarów wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Tramwaj został dość mocno uszkodzony, jednak MPK zdecydowało się go naprawić.

Jak informuje portal “transport-publiczny”, spółka ogłosiła przetarg na wykonanie naprawy powypadkowej. Będą w nim mogły wystartować te firmy, które wykażą się przeprowadzeniem napraw głównych co najmniej pięciu tramwajów niskopodłogowych w ciągu ostatnich trzech lat. To ważne, ponieważ zgodnie z zapisami przetargu to sam wykonawca określi dokładny zakres naprawy – oczywiście po dokładnym sprawdzeniu, które elementy takiej naprawy wymagają.

Na teraz wiadomo na pewno, że będą to drzwi, wybite okna i podłoga tramwaju oraz instalacja elektryczna. Stan wózków zostanie sprawdzony i jeśli to się okaże konieczne, one również zostaną naprawione. O wyborze wykonawcy zadecyduje cena za roboczogodzinę, za przygotowanie kosztorysu naprawy i długość zaproponowanej gwarancji. Wybrany wykonawca będzie miał rok na wykonanie potrzebnych napraw od dnia podpisania umowy.

Źródło: transport-publiczny / fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoTramwaj uderzył w wiadukt i został mocno uszkodzony. Zostanie naprawiony