wypadek fot. policja Bytów

Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 22 października na drodze pomiędzy Mądrzechowem a Ząbinowicami. Samochód prowadzony przez 18-latkę uderzył w drzewo. Dziewczyna zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło przed godziną 15.00, jak informuje Komenda Miejska Policji w Bytowie.
„Funkcjonariusze, którzy przez kilka godzin pracowali na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca audi na prostym odcinku najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i czołowo uderzyła w drzewo” – informuje policja. – „W wyniku poniesionych obrażeń 18-letnia mieszkanka powiatu bytowskiego poniosła śmierć na miejscu”.

To na razie wstępne ustalenia: policjanci zabezpieczyli także ślady zdarzenia, a technik wykonał szkic oraz dokumentację fotograficzną, do szczegółowych oględzin został zabezpieczony także samochód. Na podstawie tak zebranego materiału dowodowego mundurowi ustalą dokładne okoliczności tragicznego wypadku.

Policjanci apelują też o ostrożność na drodze i dostosowanie prędkości do warunków, jakie na niej panują – zwłaszcza teraz, jesienią, gdy nawierzchnia bardzo często jest śliska z powodu deszczu albo opadłych liści.

Podziel się: