Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Kierowca i dziecko zginęli na miejscu

wypadek na DK11 fot. KP PSP Ostrów

Służby ustaliły tożsamość osób, które ucierpiały w wypadku na drodze krajowej nr 11 w Szczurach. Wiadomo także więcej o samym przebiegu zdarzenia, choć jego przyczyny nadal nie są znane.

Przypomnijmy: do tragicznego wypadku doszło 8 marca tuż po południu na odcinku DK11 między Ostrowem Wielkopolskim a Pleszewem, na wysokości miejscowości Szczury. Ciężarówka, cysterna, zderzyła się tam z osobowym fordem, którym podróżowały dwie dorosłe osoby i dziecko. Kierowca forda i dziecko zginęli na miejscu. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala.

Jak informuje portal „ostrow24 TV”, z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że kierowca, który zginął w wypadku, miał 39 lat i był mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego. Towarzyszyła mu 32-letnia kobieta, mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, według nieoficjalnych informacji portalu pochodząca z gminy Odolanów, oraz jej niespełna trzyletni syn.

Jak zeznał 44-letni kierowca ciężarówki, z którą zderzył się ford, samochód osobowy nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu – i doprowadził do zderzenia z cysterną. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia skręcając na pobocze, jednak nie miał na to wystarczająco dużo czasu i osobówka uderzyła w cysternę.

Mężczyzna i chłopiec zginęli na miejscu. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala, a jej stan jest bardzo ciężki. Kierowca ciężarówki, jak sprawdzili policjanci, był trzeźwy. Funkcjonariusze nadal ustalają przebieg tego przerażającego wypadku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: