Tragiczny wypadek na S7. Jedna osoba nie żyje

wypadek fot. KM PSP Kielce

Na drodze ekspresowej S7 pod Kielcami, w miejscowości Gruszka w gminie Zagnańsk, ciężarówka wypadła z trasy, wpadła do przydrożnego rowu i przewróciła się. 61-letniego kierowcy nie udało się uratować.

3 lutego 2023 roku po godzinie 10.00 z numeru alarmowego 112 wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zgłoszenie o wypadku samochodowym, jak informują kieleccy strażacy na swojej stronie.

Na drodze ekspresowej S7 ciągnik siodłowy z naczepą załadowaną 25 tonami wapna nawozowego zjechał z jezdni, wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się bok – wyjaśnia st. ogn. Beata Gizowska z KM PSP w Kielcach. – Pojazdem podróżował jedynie kierowca, który nieprzytomny znajdował się w kabinie. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali teren działań i wykonali dostęp do poszkodowanego wycinając przednią szybę w aucie. Następnie, po dokonaniu niezbędnych czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy ewakuowali mężczyznę na desce ortopedycznej z samochodu i przekazali personelowi Zespołu Ratownictwa Medycznego. Równocześnie odłączyli zasilanie z akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

Niestety, życia 61-letniego kierowcy nie udało się uratować. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Podziel się:

Ostatnio dodane: