Tragiczny wypadek na DK91. Zginęła jedna osoba

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Dwa samochody zderzyły się czołowo na drodze krajowej nr 91 w Ozorkowie, w województwie łódzkim. Pasażerka jednego z samochodów zginęła na miejscu, kierowca jest ranny. Kierowca i siedmioletnie dziecko, którzy jechali w drugim aucie, nie odnieśli obrażeń.

Do wypadku doszło 11 grudnia około godziny 22.00. Na DK91 zderzyły się ford i mercedes. 45-letnia pasażerka mercedesa zginęła na miejscu.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni mężczyzna kierujący mercedesem CLK 200 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym fordem mondeo kierowanym przez 42-letniego mężczyznę – informuje asp.sztab. Radosław Gwis z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. – Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniosła pasażerka mercedesa o nieustalonej tożsamości. 32-letni kierujący mercedesem został hospitalizowany. Kierujący fordem 42-latek oraz podróżujący z nim 7-letni syn nie odnieśli obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku oraz obu samochodów, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Obecnie starają się ustalić tożsamość kobiety, która zginęła w wypadku. Dochodzenie pod nadzorem prokuratora trwa.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Zimowe warunki zdecydowanie pogarszają bezpieczeństwo – przypomina Radosław Gwis. – Słaba widoczność, śliska nawierzchnia i zmienna pogoda mogą stać się przyczyną tragicznych wypadków. Pamiętajmy o przygotowaniu samochodu do zimy. Właściwe ogumienie, czyste szyby i światła oraz wyposażenie auta w przydatne zimą akcesoria zapewnią nam bezpieczną podróż bez niepotrzebnego stresu. Prędkość pojazdu należy dostosować nie tylko do obowiązujących przepisów, lecz przede wszystkim do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności. Brawura w takiej sytuacji grozi śmiercią.

Podziel się:

Ostatnio dodane: