Tragedia w Wielkopolsce! Strażak nie żyje, dwie osoby są ranne

wypadek fot. policja Szamotuły

Na drodze krajowej nr 92 w Sękowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Zderzenie było tak silne, że jedno z aut rozpadło się na dwie części. Na miejscu zmarła jedna osoba, dwie z obrażeniami trafiły do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drogach.

Do wypadku doszło 8 kwietnia około godziny 5.20 na drodze krajowej nr 92 w Sękowie.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni mieszkaniec gminy Duszniki, który kierował volkswagenem golfem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z 26-letnią mieszkanką powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, która kierowała oplem corsą – informuje Sandra Chuda z zespołu prasowego szamotulskiej policji. – Pomimo podjętej reanimacji 26-letni mieszkaniec naszego powiatu zmarł na miejscu. Kierująca oplem oraz pasażerka zostały przetransportowane do szpitala. W sprawie toczyć się będzie prokuratorskie śledztwo, którego celem będzie szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Na miejscu, poza policją, pracowali strażacy z OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Sękowo, OSP Bytyń i JRG Szamotuły. Okazało się, że ofiara wypadku to strażak ochotnik z Sękowa – rozpoznali go wstrząśnięci koledzy wezwani do wypadku i poinformowali o tym na swoim profilu na Facebooku.

„Dzień dzisiejszy jest bardzo smutnym dniem dla naszej jednostki i dla nas wszystkich” – napisali. – „W wypadku zginął nasz druh, przyjaciel, strażak Sebastian. Zawsze gotowy do akcji i do niesienia pomocy innym. Nasze serca pękają z żalu”.

DK92 była zablokowana po wypadku przez kilka godzin.

Podziel się:

Ostatnio dodane: