niedziela, 25 lutego, 2024

Tragedia w Wielkopolsce. Pociąg potrącił człowieka

W Koninie, przed jednym z przejazdów kolejowych przy ulicy Rudzickiej, miał miejsce dramatyczny wypadek. Pociąg kursujący na trasie z Warszawy do Berlina, około godziny 18:20, potrącił przechodnia. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratownicze wraz z prokuratorem, który przystąpił do rozpoczęcia dochodzenia mającego na celu wyjaśnienie okoliczności tragedii.

Przez ten wypadek, kursowanie pociągów na linii Warszawa- uległo znacznym zakłóceniom. Ruch kolejowy w rejonie miejsca zdarzenia został chwilowo zawieszony. Reagując na zaistniałą sytuację, Koleje Wielkopolskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową dla osób dotkniętych zmianami w rozkładzie jazdy. Dzięki temu, pasażerowie mogą kontynuować podróż pomimo zaistniałych trudności.

PKP Intercity, z kolei, zadbało o to, by ich pociągi omijały miejsce wypadku, kierując je na alternatywną trasę przez Gniezno oraz Inowrocław Rąbinek. Dzięki temu zabiegowi, podróżni mogli dotrzeć do swoich celów z niewielkim opóźnieniem, mimo perturbacji spowodowanych tragicznym wypadkiem.

Źródło: LM
Strona głównaKoninTragedia w Wielkopolsce. Pociąg potrącił człowieka