niedziela, 25 lutego, 2024

Tragedia w Wielkopolsce. Matka i córka w szpitalu, mieszkanie zniszczone. Rodzina prosi o wsparcie

26 stycznia w Wielkopolsce, doszło do pożaru w mieszkaniu zamieszkiwanym przez 70-letnią kobietę oraz jej niepełnosprawną córkę. Tragiczne wydarzenie niemal pozbawiło je dachu nad głową. Na szczęście dzięki odwadze i szybkiej reakcji okolicznych mieszkańców udało się uratować obie kobiety.

Pożar, który wybuchł w ich domu, kompletnie zniszczył jeden z pokoi i wszystko, co się w nim znajdowało. Okno zostało wyrwane, a reszta mieszkania uległa poważnemu zanieczyszczeniu sadzą i dymem. Zdewastowany lokal oraz wszystkie pozostałe przedmioty, od mebli po odzież, stały się bezużyteczne. Obie poszkodowane kobiety, które zatruły się tlenkiem węgla, obecnie przebywają w szpitalu.

W obliczu tej tragedii, rodzina poszkodowanych zdecydowała się założyć internetową zbiórkę środków finansowych, mającą na celu wsparcie babci i jej córki w powrocie do normalności. Ze względu na brak ubezpieczenia mieszkania, nie mogą one liczyć na odszkodowanie, dlatego zwrócono się z apelem o pomoc do społeczności internetowej. Środki zebrane w ramach zbiórki przeznaczone zostaną na sprzątanie, które będzie wymagało zaangażowania specjalistycznej firmy i sporego nakładu finansowego, a także na niezbędny remont i zakup podstawowych mebli oraz sprzętów.

Apel o wsparcie ma także na celu umożliwienie kobietom jak najszybszego powrotu do zamieszkania we własnym domu i rozpoczęcia życia na nowo po przeżytej tragedii.

Zbiórkę można znaleźć tutaj.

Strona głównaPoznańTragedia w Wielkopolsce. Matka i córka w szpitalu, mieszkanie zniszczone. Rodzina prosi...