piątek, 23 lutego, 2024

Tragedia w Wielkopolsce. Dwie osoby nie żyją

W niewielkiej miejscowości Potarzyca, położonej w gminie , dokonano makabrycznego odkrycia. W jednym z mieszkań na nowo wybudowanym osiedlu odnaleziono zwłoki małżeństwa – 72-letniego mężczyzny i 68-letniej kobiety.

Zaniepokojeni brakiem kontaktu z seniorami, ich bliscy powiadomili służby, co doprowadziło do odkrycia ciał. Straż pożarna, wezwana przez policję, musiała użyć siły, aby dostać się do lokalu, w którym przebywało małżeństwo. Działania strażaków polegały również na sprawdzeniu mieszkania oraz przyległych klatek schodowych pod kątem obecności tlenku węgla. Według informacji przekazanych przez oficera dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, specjalistyczne mierniki nie wykazały żadnych śladów tego niebezpiecznego gazu.

Następnego dnia po zdarzeniu, policja wraz z prokuratorem kontynuowała swoje czynności na miejscu. Jak poinformowała asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, śledczy doszli do wniosku, że w śmierć małżeństwa nie zaangażowane były żadne osoby trzecie. Lekarz po przeprowadzeniu oględzin wystawił akt zgonu, a prokurator zdecydował, że nie ma potrzeby przeprowadzania sekcji zwłok. Ciała zmarłych zostały przekazane rodzinie.

Policja podaje, że ostatni kontakt z parą miał miejsce trzy dni przed tragicznym odkryciem.

Źródło: jarocinska
Strona głównaJarocinTragedia w Wielkopolsce. Dwie osoby nie żyją