Tragedia na DK75. Dwie osoby nie żyją

wypadek fot. Małopolska Policja

Bus, pojazd dostawczy i ciężarówka zderzyły się na drodze krajowej nr 75 w Czchowie, między Brzeskiem a Nowym Sączem w województwie małopolskim. Dwie osoby zginęły na miejscu, siedem jest rannych, jak ustaliła małopolska policja.

Do wypadku doszło 13 lutego po godzinie 6.00 rano.
„Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni kierujący busem marki Toyota, przewożący 7 pasażerów, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd dostawczy marki Mercedes” – informuje małopolska policja. – „W następstwie uderzenia bus wrócił na pas, którym się poruszał i zderzył z jadącym tym pasem samochodem ciężarowym. W wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć poniósł 52-letni kierujący toyotą oraz jego 61-letni pasażer, obaj mieszkańcy powiatu nowosądeckiego”.

Sześcioro pasażerów busa oraz kierowca pojazdu dostawczego odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitala. Z powodu wypadku droga była przez kilka godzin całkowicie zablokowana dla ruchu, a policjanci kierowali samochody objazdami. Przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku są badane przez brzeską prokuraturę i miejscowych policjantów.

Podziel się: