Rafał Trzaskowski fot. UMWarszawy

To już oficjalne: Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta RP

Prezydent Warszawy już oficjalnie został kandydatem Platformy Obywatelskiego na prezydenta RP. Przewodniczący Borys Budka ogłosił to na konferencji prasowej.

Borys Budka podczas konferencji prasowej podziękował Małgorzacie Kidawie-Błońskiej za to, że te złe, nieuczciwe i niebezpieczne wybory nie odbędą się w maju. Podziękował za to, ze marszałek jako jedyna pokazała, że wartości są ważniejsze niż bieżące interesy polityczne
– Jednomyślną rekomendację zarządu krajowego PO jest rekomendacja dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego – ogłosił Borys Budka. Jednomyślną rekomendacją wsparła Rafała Trzaskowskiego też Nowoczesna i Inicjatywa Polska oraz Zieloni.

– Mamy nowego kandydata i ja wierzę głęboko, że my te wybory wygramy bez względu na to, kiedy się odbędą – podsumowała Małgorzata Kidawa-Błońska. – Jesteśmy zdeterminowani.

Głos zabrał też były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
– Obecna władza ośmiesza Polskę w oczach świata łamiąc konstytucje i powodując chaos – powiedział. – Zadanie zatrzymania tego przypadło Rafałowi Trzaskowskiemu. Rafale, wygraj to!

Sam Trzaskowski podziękował za zaufanie.
– Dzisiaj staję przed państwem jak kandydat na prezydenta RP, biorąc na siebie olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę – mówił. – Dzięki Małgorzacie Kidawie -Błońskiej idziemy na wybory, które będą demokratycznej, tajne, powszechne i bezpieczne.  Bo gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska, to dzisiaj prezydent Andrzej Duda były prezydentem wybranym w niedemokratycznych wyborach.

Powiedział też, że nie będzie im łatwo, ale im bardziej będą ich atakować, tym będą silniejsi i wygrają te wybory.
– Idę się bić o Polskę, która będzie silna, o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego co przez 30 lat udało nam się wspólnie osiągnąć. Idę walczyć o państwo, w którym samorządy są silne, bo to samorządy są blisko obywateli. Idę walczyć o państwo, które jest lojalnym, czasami trudnym partnerem w stosunkach międzynarodowych, ale które nie obraża wszystkich partnerów siedzących przy stole. Dla którego bezpieczeństwo jest najważniejsze, państwo silne, demokratyczne, oparte o to, co jest najważniejsze: o rządy prawa – powiedział.

Prezydent Warszawy Szczególnie podziękował za wsparcie Radosławowi Sikorskiemu i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.
– Szczęśliwy kraj, w którym są tak silne i mądre kobiety. Bez tych silnych, mądrych kobiet mężczyźni nie radziliby sobie ani w życiu, ani polityce, bo my potrzebujemy opoki – stwierdził. – A najbardziej potrzebujemy tej niebywałej klasy, którą pani marszałek sobą reprezentuje.

– Zadaniem Senatu będzie sprawienie, żeby wybory prezydenta, pierwszej osoby w RP miały charakter demokratyczny, zgodny z Konstytucją i bezpieczny – powiedział z kolei Tomasz Grodzki, marszałek Senatu. – Aby oddawały wolę narodu, a nie tej czy innej formacji. I żeby sprawiły, że prezydent RP będzie mógł z otwarta przyłbicą i dumą nieść imię RP do wszystkich zakątków świata. Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski będzie tym, który umówi Polki i Polaków na rendez vous z przyszłością i będzie tym, który poprowadzi nas, naszą ojczyznę, do świetlanej przyszłości.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze