Tłumy w „Magicznym lesie” w Poznaniu. Organizatorzy wystosowali apel!

Lumina Park Poznań fot. Sławek Wąchała

Mimo że na Golęcinie przy ogrodzie dendrologicznym UPP, bo tam mieści się „Magiczny las”, miejsc parkingowych nie brakuje, to jednak i tu znaleźli się kierowcy, którzy zaparkowali na trawniku. Organizatorzy wystosowali apel, by jednak wybierali parkingi.

„Magiczny las”, który przez całą zimę można oglądać w ogrodzie dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, cieszy się ogromnym powodzeniem i odwiedzający przyjeżdżają na Golęcin całymi rodzinami, zwłaszcza w weekendy i zwłaszcza samochodami. A przy okazji rozjeżdżają okolicę, mimo że parkingów przy samych wejściach do „Magicznego lasu” nie brakuje.

Wjeżdżający od strony ulicy Warmińskiej mają do dyspozycji parking przy samym wejściu do ogrodu dendrologicznego od ulicy Warmińskiej, a nieco dalej – kolejny parking przy nowym stadionie lekkoatletycznym. Natomiast wchodzący od strony Niestachowskiej mają mnóstwo wolnych miejsc na parkingu ciągnącym się wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Tu zresztą mogą zaparkować także wchodzący od Warmińskiej – parking kończy się na starej pętli tramwajowej na Golęcinie, czyli dosłownie 50 metrów od wejścia do ogrodu.

Organizatorzy atrakcji opublikowali apel w tej sprawie do odwiedzających ogród:
„Kochani Goście!
Jest nam niezmiernie miło, że tak tłumnie nas odwiedzacie!
Aby zapewnić płynny ruch samochodowy oraz komfort okolicznych mieszkańców, uprzejmie Was prosimy:
– Przyjeżdżając do nas samochodem, nie zostawiajcie swoich samochodów na poboczach, na terenie osiedla Sołacz. Prowadzi to do niszczenia zieleni, która nam, jako organizatorom Lumina Parku w Ogrodzie Dendrologicznym, jest szczególnie bliska.
Prosimy również o niezastawianie wjazdów/ wejść do posesji.
– Duże parkingi dostępne są przy ul. Wojska Polskiego oraz przy ul. Warmińskiej
– Pamiętajcie, że mamy 2 wejścia do Parku!
Parkując przy ul. Wojska Polskiego kierujcie się do wejścia od ul. Niestachowskiej
Zachęcamy również do korzystania z komunikacji miejskiej:
– autobusami: 160, 164, 182, 191, 193, 195 przystanek Wojska Polskiego – dojście ok. 200m (do wejścia od strony ul. Niestachowskiej)
– tramwajami: 9,11 przystanek Uniwersytet Przyrodniczy – dojście ok. 500m (do wejścia od strony ul. Niestachowskiej).
Serdecznie Wam dziękujemy!”.

Miejmy nadzieję, że w nadchodzący weekend odwiedzający dostosują się do tych zasad. Straż miejska w każdym razie  zamierza to sprawdzić.

Podziel się:

Ostatnio dodane: