Tężnia solankowa zostanie zamknięta na okres zimowy

Tarnowskie Tężnie fot. Tarnowskie Tężnie

Kto chciałby skorzystać z tężni solankowej w Tarnowskich Tężniach – musi się pospieszyć. Tężnie będą czynne jeszcze tylko do 16 listopada.

Jak poinformowały Tarnowskie Tężnie na swoim profilu na Facebooku, od 16 listopada tężnia solankowa zostanie zamknięta na okres zimowy. Z następną wizytą trzeba więc będzie zaczekać do wiosny.

Zmieniają się także godziny funkcjonowania Tarnowskich Tężni: będą teraz czynne od godziny 11.00 do 18.00. Ale inhalatorium nadal jest czynne – będzie otwarte przez cały rok, a seanse inhalacyjne, trwające 25 minut, zaczynają się o godzinie 11.30 i trwają do 17.30.

Przypomnijmy, że Tarnowskie Tężnie zostały otwarte 2 września, a otwarciu towarzyszył dwudniowy piknik zdrowotny. Do odwiedzania zachęcał wójt Tadeusz Czajka: “Bogaty w mikroelementy aerozol solny, który wytwarzany jest zarówno na tężni, jak i też w inhalatorium, działa korzystnie na drogi oddechowe poprawiając ich funkcjonowanie, wspomaga układ odpornościowy oraz uzupełnia niedobór jodu. Wskazania: zapalenie oskrzeli i zatok, przewlekłe nieżyty nosa, gardła i zatok, astma oskrzelowa, rozedma i pylica płuc, niedoczynność tarczycy” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Tężnie są częścią Termalnego Parku Zdrowia wraz z termami i parkiem tenisowym.

Podziel się: