Pod Poznaniem powstały tężnie. Kiedy otwarcie?

Tarnowskie Tężnie fot. Tarnowskie Tężnie

Dwudniowy piknik “Na zdrowie! Tarnowskie Tężnie”, a na nim mini golf, dmuchańce oraz koncerty. Wszystko to z okazji otwarcia Tarnowskich Tężni w Tarnowie Podgórnym, które odbędzie się 2 i 3 września. Wstęp do tężni w weekend otwarcia będzie darmowy.

Na piknik zapraszają wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka oraz prezes Tarnowskich Term Anita Stellmaszyk.
“Już w sobotę otworzymy Tarnowskie Tężnie” – napisał na swoim profilu na Facebooku wójt, zapraszając chętnych na otwarcie. – “Dlaczego warto odwiedzać to miejsce? Bogaty w mikroelementy aerozol solny, który wytwarzany jest zarówno na tężni, jak i też w inhalatorium, działa korzystnie na drogi oddechowe poprawiając ich funkcjonowanie, wspomaga układ odpornościowy oraz uzupełnia niedobór jodu. Wskazania: zapalenie oskrzeli i zatok, przewlekłe nieżyty nosa, gardła i zatok, astma oskrzelowa, rozedma i pylica płuc, niedoczynność tarczycy”.

Tężnie są częścią Termalnego Parku Zdrowia i mieszczą się przy ulicy Zachodniej 5. Według tarnowskich urzędników godzinny spacer przy tężniach daje takie korzyści, jak trzy dni nad Bałtykiem, i to podczas sztormu, bo wtedy w powietrzu jest najwięcej jodu. Ich otwarciu towarzyszy piknik “Na zdrowie! Tarnowskie Tężnie”, który potrwa dwa dni, a podczas którego wejście do tężni będzie bezpłatne. Przez cały wrzesień z kolei będzie można tam wejść za złotówkę.

Podziel się: