Tesco zamyka kolejne sklepy i zapowiada zwolnienia grupowe

Leszno, Gorzów Wielkopolski, Łomża, Bełchatów i Wrocław – to kolejne miasta, z których znikną hipermarkety Tesco typu compact hipermarket. Pracę ma stracić ponad 300 osób.

O zamknięciach sklepów i zwolnieniach grupowych pracowników poinformowała zakładowa Solidarność Tesco na swoim profilu na FB. Powód zamknięcia sklepów i zwolnienia to efekt restrukturyzacji, jaka przechodzi firma w związku ze zmianami organizacyjnymi wewnątrz firmy, jak i przyczynami ekonomicznymi.

Jak wynika z informacji związku, pracę ma stracić od 304 do nawet 380 osób z personelu podstawowego i 76 z personelu kierowniczego różnych szczebli. Będą to zwolnienia grupowe, które potrwają do 30 kwietnia tego roku. Pierwsi pracownicy stracą pracę już w lutym – to zależy od terminów zamknięcia sklepów.

Wszyscy objęci zwolnieniami grupowymi dostaną ofertę pracy w innym sklepie, a jeśli nie będzie to możliwe lub nie będą chcieli przyjąć takiej oferty, firma przedstawi im propozycję porozumienia. Przysługuje im też odprawa pieniężna. Ci, którzy nie będą chcieli odejść za porozumieniem stron, dostaną wypowiedzenia umów.

el

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze