Teczka dla mężczyzny – jaką wybrać?

Praktyczny gadżet niezależnie od wykonywanego typu pracy. Atrybut prawdziwego biznesmana. Dobry prezent na wszystkie okazje. Funkcjonalny odpowiednik starodawnej saszetki. O czym mowa?

Teczka w wydaniu męskim – podpowiemy, jakiego rodzaju aktówki są obecnie najczęściej spotykane w sklepach galanteryjnych typu Jan Polbis oferujących zarówno gotowe produkty skórzane wysokiej jakości, jak i proponujące realizację zamówień indywidualnych, personalizowanych, na specjalne zlecenie klienta.

Najważniejszy rodzaj

Pierwsze, od czego powinniśmy wyjść, gdy mowa o wyborze odpowiedniej teczki dla naszego małżonka, brata czy szefa to określenie jakiego typu i fasonu torba będzie dla obdarowywanego właściwym wariantem. Do najpowszechniejszych fasonów zalicza się teczki w formie neseserów, które są prostokątnymi aktówkami w rozmiarze A4. Z reguły są one zasuwane na zamek oraz często dodatkowo usztywniane przez wszytą w skórę specjalną ramkę wzmacniającą zrobioną z materiału sztucznego. Bardzo popularne są także klasyczne teczki bez uchwytów i rączek, które przeznaczone są do trzymania pod pachą. Co więcej, tego typu aktówki idealnie nadają się jako torby na laptopa. Mają one zazwyczaj mnóstwo kieszonek wewnątrz, dlatego poza komputerem personalnym, możemy w nich pomieścić szereg innych drobiazgów takich jak klucze, portfel, czy artykuły papiernicze i piśmiennicze. Nie zapominajmy również o listonoszce – solidnej konstrukcyjnie teczce z charakterystycznym paskiem pozwalającym na zarzucenie torby na ramię. Cechą szczególną listonoszek jest ich wielka pojemność. Tego rodzaju teczka przyda się chociażby nauczycielom albo lekarzom zmuszonym nosić co dzień stertę dokumentów.

Równie istotny materiał

Po wyborze modelu aktówki, warto skoncentrować się na tworzywie z jakiego teczka ma zostać wykonana. Na pewno zalecamy postawienie na wyroby ze skóry naturalnej, a nie ekologicznej, ponieważ jest to gwarancja dużo lepszej wytrzymałości produktu oraz większej elegancji. Wyroby z eko skóry są nierzadko dość tandetne wizualnie, podczas gdy galanteryjne teczki to niekiedy wręcz rękodzieła szyte manualnie. Jeśli chodzi o materiał skórzany, na jaki zaleca się zwrócić uwagę, chcąc kupić aktówkę nie tylko ładną lecz również i trwałą na lata, musimy wspomnieć o nubuku – skórze otwartej z delikatnym mieszkiem, czy też skórze juchtowej, która wprawdzie jest wyjątkowo kosztowna, ale za to prezentuje się najpiękniej ze wszystkich naturalnych odmian skórzanych. Polecane są też torby zamszowe, jakie są ogólnodostępne a co za tym idzie można je znaleźć w rozsądnych cenach, np. teczki marki Polbis.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: