Teatr Polski zaprasza na niezwykły koncert

20180629 Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu - zupa na glownym f/ Marek Zakrzewski
Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na niezwykły koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki!

Już w najbliższy poniedziałek, 1 października, będzie się działo muzycznie przed Teatrem Polskim w Poznaniu. Okazją jest Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony tego właśnie dnia! A Teatr Polski ma się czym chwalić – w ostatnich latach zostało tu zainicjowanych wiele działań muzycznych, w których uczestniczą miłośnicy muzyki wokalnej i instrumentalnej.

– Ich wspólnym mianownikiem jest to, że do udziału zapraszani są zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, a każda próba ma charakter otwartych muzycznych warsztatów – mówi Zuzanna Głowacka, specjalistka ds. artystycznych Teatru Polskiego i producentka projektu. – W repertuarze znaleźć można utwory znane i lubiane, a na koncerty przychodzą tłumy słuchaczy.

W Międzynarodowy Dzień Muzyki – po raz pierwszy na dziedzińcu Teatru Polskiego w Poznaniu – zaprezentowane zostaną wszystkie muzyczne projekty!

– Będzie rozrywkowo i klasycznie, instrumentalnie i wokalnie, w grupie oraz solo – zapewnia Zuzanna Głowacka. – Zapraszamy na dźwiękową ucztę przed Teatrem Polskim!

Tego dnia poznaniacy będą mieli okazję usłyszeć koncert kwintetu dętego Orkiestry Antraktowej, samej Orkiestry Antraktowej pod batutą Adama Domurata oraz Chóru Międzypokoleniowego. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w przestrzeni przed Teatrem Polskim w Poznaniu – na dziedzińcu, przed wejściem głównym i przed wejściem do Malarni.

UWAGA: W razie niepogody wszystkie koncerty zostaną przeniesione do Malarni Teatru Polskiego.

Międzynarodowy Dzień Muzyki w Teatrze Polskim w Poznaniu
1 października 2018, Dziedziniec przed Teatrem
g.17:30 – koncert Kwintetu Dętego Orkiestry Antraktowej
g.18:00 – koncert Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu
g.18:30 – koncert Międzypokoleniowego Chóru Teatru Polskiego z towarzyszeniem zespołu Smutne Piosenki

***
Kwintet dęty Orkiestry Antraktowej – został powołany w czerwcu 2018 r. – zagrał wówczas swój pierwszy koncert, w ramach cyklu “Koncertów Osiedlowych”, prezentując program ze szlagierami muzyki jazzowej i rozrywkowej. Muzycy wystąpili również podczas akcji “Zupa na Głównym dedykując swój koncert osobom bezdomnym i ubogim. Kwintet tworzą: Alicja Kowalska (waltornia), Maciej Dorna (trąbka), Michał Gil (puzon), Damian Nowakowski (trąbka), Marek Walenczewski – tuba.

Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego, pod batutą Adama Domurata – powstała w 2016 roku z inicjatywy dyrektora artystycznego Teatru Polskiego w Poznaniu, Macieja Nowaka. Jej powołanie miało na celu reaktywację Orkiestry działającej przy Teatrze Polskim na przełomie lat 1875-1890. Głównym założeniem grupy jest współpraca zawodowych muzyków z amatorami, a więc osobami, które po ukończeniu szkoły porzuciły instrument lub nigdy nie kształciły się profesjonalnie. Do zadań orkiestry należy przede wszystkim dawanie samodzielnych koncertów, ale także granie w spektaklach oraz wszelkiego rodzaju działalność muzyczno-teatralna. W ciągu dwóch lat istnienia aktywność grupy nabrała społeczno-edukacyjnego charakteru. Jej nadrzędnym celem stało się docieranie z muzyką poważną do dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób niezamożnych.

Międzypokoleniowy Chór Teatru Polskiego pod batutą Pawła Serafina – powstał w czerwcu 2018 r., dając swój pierwszy koncert 1 lipca na zakończenie międzypokoleniowych warsztatów chóralnych. Ma na celu krzewienie idei wspólnego muzykowania, a także burzenie barier pokoleniowych dzięki odkrywaniu wspólnych pasji. Do chóru należą osoby w różnym wieku, które łączy wielka miłość do muzyki, oraz potrzeba tworzenia i bycia razem. Pod batutą charyzmatycznego dyrygenta, w atmosferze radości i zabawy, uczestnicy po raz kolejny przygotowali program muzyczny.

Międzypokoleniowemu Chórowi Teatru Polskiego towarzyszyć będzie grupa „Smutne Piosenki” w składzie: Izabela Polit (wokal), Paulina Frąckowiak (bas), Michał Ruksza (pianino) i Tomasz Maciejewski (perkusja).

Kierownictwo muzyczne: Paweł Serafin
Przygotowanie chóru: Paweł Serafin, Damian Kacner
Choreografia: Michał Mroczkowski

Koncerty z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki odbywają się w ramach zadania „Program koncertowo-warsztatowy Teatru Polskiego w Poznaniu” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2018.

mat. pras. / fot. Marek Zakrzewski

Podziel się:

Ostatnio dodane: