Teatr Muzyczny zyska nową siedzibę

Miasto ogłosiło dzisiaj konkurs na opracowanie koncepcji budynku dla Teatru Muzycznego. Nowy obiekt miałby stanąć przy ulicy Św. Marcin.

– Teatr Muzyczny jest diamentem. – powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. – Teraz chcemy go tylko oszlifować… Obecny budynek nie przystoi tak dobremu teatrowi. To będzie pierwsza w powojennej historii Polski inwestycja teatralna w mieście. Chcemy, żeby ten teatr został wizytówką miasta. Planowany koszt inwestycji to 170 milionów złotych. Realizacja potrwa pewnie do pięciu lat.

Najnowocześniejszy teatr w Polsce zostanie wybudowany na działce u zbiegu ulic św. Marcin i Skośna, w sąsiedztwie Akademii Muzycznej. Będzie to pierwszy teatr w powojennej historii Poznania zbudowany od podstaw.

– Liczę, że za te pięć lat będziemy mogli zagrać jakiś wspaniały spektakl dla państwa na scenie, która będzie liczyć co najmniej 900 osób. – dodał Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. – W planach też jest scena kameralna na 250-300 miejsc, na której chcemy prowadzić między innymi warsztaty, ale zapraszać też inne teatry do współpracy. Mam nadzieję, że będziemy sercem Poznania!

Teatr Muzyczny w Poznaniu jest jedną z najprężniej rozwijających się instytucji kultury w Polsce. Nowa siedziba umożliwi wystawianie spektakli zaawansowanych technologicznie dla ponad dwa razy większej widowni.

Autor: SS / mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: