Reklama

Tak Brzmi Miasto: Inkubator – Akademia w Poznaniu

Jesteś muzykiem, grasz lub śpiewasz w zespole, albo jako menedżer opiekujesz się jakąś grupą? Czujesz, że masz potencjał? Dołącz do pierwszego, muzycznego inkubatora kariery!

Inkubator muzyczny to program edukacyjny, który odbywa się w pięciu miastach Polski: Krakowie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Toruniu. Inkubator kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. To rodzaj “lotnej akademii biznesu muzycznego”. Warsztaty Tak Brzmi Miasto. Akademia w ramach programu obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/prawny).

Każdy z kuratorów: Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet), Leszek Biolik, Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez), Daga Gregorowicz (DagaDana) specjalizuje się w nieco innych aspektach. Program inkubatora zakłada więc zajęcia „rotacyjne” tak, by każdy kurator odwiedził – jako gość – wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.

Dodatkowo w każdym z miast przewidziane jest spotkanie z gościem specjalnym, który pogłębi wybrany temat, taki jak na przykład emisja muzyki w radio czy organizacja tras koncertowych.

Kuratorem i mentorem podczas Tak Brzmi Miasto: Akademia będzie Daga Gregorowicz wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu DAGADANA, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.Podczas trwania programu, Daga skupi się na ważnych aspektach zarządzania karierą i zespołem: na budowaniu bazy kontaktów, świadomym budowaniu publiczności i pozyskiwaniu fanów, doświadczeniach związanych z festiwalami typu showcase oraz na eksporcie własnej muzyki za granicę.

Oprócz pracy z kuratorem, na uczestników Inkubatora czekają integrujące lokalną scenę muzyczną spotkania społecznościowe, indywidualne konsultacje kariery on-line i wiedza przekazywana przez pozostałych kuratorów i gości programu: uznanych muzyków, menedżerów muzycznych i dziennikarzy. Najlepsi z zakwalifikowanych wezmą udział w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Krakowie w sierpniu tego roku, na którym pogłębią zagadnienia poznane na części warsztatowej.

Harmonogram:
Wykłady:

12.03
9.04 (gość: Agata Trafalska)
14.05 (gość: Bartek Stawiarz)
28.05 (gość: Leszek Biolik)
11.06 (gość: Paweł Hordejuk)
10.09 (gość specjalny)
8.10

Spotkania społecznościowe:
26.03
21.05
25.06
22.10

Zapisy www.takbrzmimiasto.pl/inkubator/rekrutacja
Główny organizator: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Współpraca merytoryczna i promocyjna: Krakowska Scena Muzyczna

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków, przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Mat.pras., el

Dodaj komentarz

avatar