sobota, 24 lutego, 2024

Szybka reakcja kierowcy i policji zapobiega tragedii. 77-letnia seniorka uratowana

W nocy z 30 na 31 stycznia 2024 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie przeprowadzili skuteczną akcję ratunkową po otrzymaniu zgłoszenia o starszej kobiecie spacerującej nocą po drodze krajowej nr 32 w okolicach Kopanicy. Niecodzienne zachowanie seniorki, stwarzające zagrożenie zarówno dla niej, jak i dla innych uczestników ruchu, zostało zauważone przez spostrzegawczego kierowcę, który nie zwlekał z reakcją i powiadomił służby ratunkowe.

W odpowiedzi na zgłoszenie, patrol policji wydziału prewencyjnego natychmiast udał się na wskazane miejsce. Na szczęście kobieta szybko została odnaleziono, ale ze względu na niskie temperatury i brak odpowiedniego stroju była znacznie wyziębiona. Miała też trudności z komunikacją, nie mogąc podać informacji o swoim miejscu zamieszkania ani celu swojej wędrówki.

Policjanci zapewnili kobiecie schronienie w radiowozie i wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Po udzieleniu pomocy seniorce, dzięki telefonowi, który posiadała przy sobie, nawiązano kontakt z jej siostrą. Dzięki temu udało się ustalić tożsamość zagubionej – była to 77-letnia mieszkanka Kargowej, dotknięta pogarszającym się stanem zdrowia oraz wyczerpaniem wynikającym z leczenia, co miało wpływ na jej stan psychiczny.

Rodzina kobiety nie była świadoma jej nocnej eskapady i potencjalnego ryzyka, jakie się z nią wiązało. Po udzielonej pomocy medycznej i ustaleniu jej stanu zdrowia, seniorka została przekazana pod opiekę swojej siostry. Dzięki reakcji kierowcy i szybkiej interwencji służb, całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, bez dalszych negatywnych konsekwencji dla zdrowia czy życia kobiety. To sytuacja, która podkreśla znaczenie odpowiedzialności i wzajemnej troski w społeczeństwie, a także skuteczności systemu ratowniczego w Polsce.

Strona głównaWolsztynSzybka reakcja kierowcy i policji zapobiega tragedii. 77-letnia seniorka uratowana