piątek, 23 lutego, 2024

Szpital rozbudowuje oddział hematologiczny. Przetarg został już ogłoszony

Przetarg został już ogłoszony, a wkrótce rozpocznie się sama budowa. Oddział hematologii w Pleszewskim Centrum Medycznym będzie przebudowany i rozbudowany. Koszt prac szacuje się na 14 mln zł.

Pleszewski szpital oczekuje od wykonawcy nie tylko stawiania fundamentów, murów i stropów, ale także demontażu okien i drzwi oraz przygotowania instalacji sanitarnej i elektrycznej dla większego oddziału. Koszt prac szpital oszacował na 14 mln zł, ale nie wiadomo jeszcze, jakie oferty złożą uczestnicy przetargu.

– Rozbudowa i przebudowa to konieczność – tłumaczy powód inwestycji Błażej Górczyński, prezes PCM. – Szpital bowiem posiada pełnoprofilowy oddział hematologii i w związku z tym zauważamy systematyczny wzrost zapotrzebowania pacjentów na świadczenia hematologiczne. Trzeba dodać, że oddział hematologii zajmuje się układem krwiotwórczym i schorzeniami związanymi z krwią. To tam leczy się między innymi nowotwory krwi i układu limfatycznego. A tych z roku na rok przybywa.

Na potrzeby nowego oddziału zostaną zaadaptowane puste pomieszczenia na pierwszej kondygnacji szpitala, po przeniesionym laboratorium. To pozwoli także na stworzenie dodatkowych sal dla pacjentów na oddziale rehabilitacji kardiologicznej oraz dodatkowe pomieszczenia dla administracji na niższej kondygnacji. Po generalnej rozbudowie i modernizacji oddział będzie miał więcej sal jednoosobowych, przeznaczonych do izolowania pacjentów z chorobami hematologicznymi. To konieczność – kontakt z innymi pacjentami dla tych chorych oznacza zagrożenie bakteriami czy wirusami, które mogą poważnie zaszkodzić ich zdrowiu, a nawet życiu.

To druga w ostatnich miesiącach tak duża inwestycja budowlano-remontowa placówki – lada dzień do użytku zostanie oddany oddziały intensywnej opieki medycznej i położniczo-ginekologiczny.

Źródło: PCM
Strona głównaPleszewSzpital rozbudowuje oddział hematologiczny. Przetarg został już ogłoszony