Szpital miejski z nagrodą. To jeden z dziesięciu najlepszych szpitali w Polsce

Złota Pieczęć Miasta Poznania dla pracowników Szpitala Miejskiego im. J. Strusia fot. Sławek Wąchała

„Liderzy Zarządzania. Najlepiej Zarządzane Szpitale Publiczne” – taki tytuł nosi konkurs, w którym Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu zajął ósme miejsce w swojej kategorii.

W skład kapituły konkursu wchodzą specjaliści z Polskiej Federacji Szpitali, Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, dziennika „Rzeczpospolita” oraz BFF Banking Group. Oceniają szpitale pod względem jakości usług medycznych, efektywności ekonomicznej i wyników zarządczych. Szpitale są podzielone na kategorie, a w tegorocznej edycji oceniano ich łącznie 317.

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu zajął ósme miejsce w kategorii największych szpitali w Polsce („Kontrakt z NFZ powyżej 150 mln zł”). Przypomnijmy, że placówkę nagrodził też Złotą Pieczęcią, nagrodą przyznawaną tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla miasta i kultywują tradycyjne poznańskie wartości, prezydent Jacek Jaśkowiak. Szpital otrzymał ją za bezkompromisową walkę z pandemią koronawirusa.

Wyróżnienie odebrał Mariusz Stawiński, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej placówki, podczas uroczystej gali zorganizowanej na łódzkiej Scenie Monopolis.

– Bardzo cieszę się, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarządzanych szpitali – mówi Mariusz Stawiński. – To wyróżnienie traktujemy jako zobowiązanie do jeszcze lepszego dbania o dobro naszych pacjentów oraz szpitala.

Na pierwszym miejscu w tej kategorii znalazło się Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, a kolejne dwa zajęły: Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu oraz Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie.

Warto dodać, że w kategorii „Instytuty i Szpitale Kliniczne” na siódmym miejscu znalazł się także Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: