Szarpanina podczas kolędy. Mężczyzna zaatakował ministranta

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Wyzwiska, wulgaryzmy i szarpanie dziewięcioletniego ministranta. Tak zakończyła się wizyta duszpasterska w jednym z mieszkań na Osiedlu Wojskowym w Witkowie. Jego lokatorowi nie spodobało się pytanie, czy przyjmie kolędę.

Jak informuje portal „Gniezno Nasze Miasto” do incydentu doszło 2 stycznia wieczorem. Ksiądz odwiedzał blok na Osiedlu Wojskowym i 9-letni ministrant zapukał do drzwi jednego z mieszkań pytając, czy lokatorzy przyjmą księdza. Otworzył mu mężczyzna, który powiedział, że księdza nie przyjmie. Jednak po chwili do tego mieszkania weszła kobieta, więc ministrant zadzwonił jeszcze raz, by i ją zapytać o przyjęcie księdza.

To powtórne pytanie miało bardzo zdenerwować mężczyznę, którego ministrant zapytał wcześniej. Lokator miał wyskoczyć na klatkę schodową, szarpać ministranta i używać wobec niego wulgarnych wyzwisk. Chłopiec uciekł na wyższe piętro, a na klatkę powychodzili sąsiedzi, którzy usłyszeli hałasy.

Wezwano także policję, jak powiedziała portalowi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowa KPP w Gnieźnie – i matkę ministranta. Mężczyzna miał przeprosić dziecko za swoje zachowanie. Jego rodzice jak dotąd nie złożyli zawiadomienia o incydencie na policję.

Podziel się:

Ostatnio dodane: