Szamotuły: Zdemolował samochód i uciekł. Ale policjanci go dogonili

fot. Sławek Wąchała

Policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o zdemolowanie zaparkowanego samochodu. 18-latek próbował uciec przed funkcjonariuszami, ale mu się to nie udało. Już usłyszał zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce 18 października około godziny 22.00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na parkingu przy ulicy Zamkowej ktoś demoluje zaparkowany tam samochód marki Renault Laguna.

Gdy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego przyjechali na parking, jeden z mężczyzn obecnych przy zniszczonym samochodzie zaczął uciekać. Nie udało mu się jednak uniknąć „spotkania” z patrolowcami i szybko został ujęty. 18-letni, jak się okazało, mieszkaniec Szamotuł był nietrzeźwy. A w związku z podejrzeniem, że to właśnie on zdemolował samochód, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Szamotulscy dochodzeniowcy przesłuchali świadków i zebrali niezbędny materiał dowodowy w sprawie. W efekcie 18-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a dokładnie wybicia szyby i zdemolowania wnętrza samochodu. Usłyszał go, gdy wytrzeźwiał.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za zniszczenie mienia podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Szamotuły

Podziel się: