przyłbice fot. UMiG Szamotuły

Szamotuły: Nauczyciele zdrowi i wracają do pracy

Są wyniki testów, które były przeprowadzone wśród szamotulskich nauczycieli, by i oni, i dzieci mieli pewność, że są zdrowi i mogą wrócić do pracy. Wszystkie dały wynik negatywny.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Szamotuły, to oznacza, że wszyscy nauczyciele mogą wrócić do pracy, co też nastąpi 1 czerwca. Tego dnia zostanie wznowiona praca przedszkoli i szkół podstawowych (zajęcia opiekuńcze klasy 1-3, konsultacje dla ósmoklasistów).

A żeby zabezpieczyć ich na przyszłość, wczoraj Włodzimierz Kaczmarek, burmistrz Szamotuł, odebrał od profesora Roberta Przekopa, szefa Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu, 200 darmowych przyłbic przeznaczonych dla nauczycieli przedszkoli i szkół.

Od poniedziałku 1 czerwca placówki oświatowe miasta i gminy Szamotuły wznawiają działalność. Oczywiście muszą spełnić wszystkie warunki bezpieczeństwa związane z pandemią.

– Patrzymy z niepokojem na krajowe statystyki i będziemy zachowywać maksymalne środki ostrożności w trosce o nasze dzieci i kadrę – powiedział burmistrz Kaczmarek. – Bardzo dziękuję panu profesorowi i oczywiście państwu prezesom firmy Ster, bez których byłoby dużo ciężej w wielu obszarach walki z koronawirusem w naszej gminie.

el

Dodaj komentarz

avatar