Szamotuły: Napadli na dzieci i… ukradli 8 zł

broń atrapa fot. policja
Dwaj mieszkańcy Kaźmierza w wieku 17 i 20 lat grożąc atrapą broni napadło dwóch dwunastolatków. Ukradło im… 8 zł i 20 gr. Rodzice chłopców zawiadomili policję.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o rozboju 4 czerwca. ustalili, że do zdarzenia doszło na placu zabaw w okolicy kościoła w Kaźmierzu. Dwóch mężczyzn w wieku około 18 lat zażądało od jego chłopców w wieku 12 lat wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż mężczyźni grozili 12-latkom przedmiotem przypominającym broń i uderzyli w brzuch jednego z chłopców. Przestraszeni chłopcy wydali im pieniądze, które mieli przy sobie, a było to 8 zł i 20 gr.

Choć przestępcy nie zdołali się znacznie wzbogacić, wystraszyli dzieci używając do kradzieży groźby i przemocy. Zgłaszający wskazał policjantom, iż sprawcy to najprawdopodobniej mężczyźni, którzy przebywali w chwili zgłoszenia w parku.

Gdy podejrzani zorientowali się, że na miejsce przyjechali policjanci, próbowali szybkim tempem odejść w przeciwnym kierunku. To im się jednak nie udało, a funkcjonariusze dogonili ich i zatrzymali. Okazało się, iż byli to dwaj mieszkańcy Kaźmierza w wieku 17 oraz 20 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli też atrapę broni, której najprawdopodobniej mogli użyć podczas rozboju.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, szamotulscy kryminalni przedstawili im zarzuty rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. W rozmowie z policjantami nie byli pewni na co wydali skradzione dzieciom pieniądze… Stwierdzili, iż najprawdopodobniej na alkohol.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

KPP Szamotuły, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: