Sylwia SPUREK in the European Parliament in Strasbourg

Sylwia Spurek: Albo silna UE, albo oni. Ziemkiewicz odpowiada

Z okazji Dnia Europy przypadającego 9 maja Sylwia Spurek, europosłanka z Poznania, postanowiła podzielić się refleksjami na temat konieczności zaostrzenia kontroli UE nad państwami członkowskimi.

Jej zdaniem, jak to napisała na Twitterze, Unia Europejska powinna mieć więcej narzędzi do kontroli państw członkowskich: “Jeżeli chcemy, żeby UE stała na straży wartości naszej Wspólnoty, to musimy dać jej do tego twarde kompetencje i narzędzia. Inaczej grożą nam wpływy kolejnych populistów, nacjonalistów i homofobów”. I deklaruje, że mając do wyboru silną Unię Europejską i populistów – wybiera UE.

Posłance odpowiedział Rafał Ziemkiewicz, publicysta “Do Rzeczy” pisząc, że jej zdaniem najwidoczniej mamy zniszczyć demokrację, żeby… uratować demokrację: “Tłumacząc na polski: »tylko wzięcie państw narodowych za pysk przez oligarchów, niezależnych od procedur wyborczych, może utrzymać status quo, zagrożone przez buntujące się narody. Musimy zniszczyć demokrację, żeby ją uratować«”.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
gość
gość

Aż się wierzyć nie chce że te osoby zostały wybrane do reprezentowania naszych interesów. Wg mnie ta Pani chyba się troszkę pogubiła.

stasiek.b
stasiek.b

Podziwiam Ziemkiewicza. Że mu się chce komentować poczynania “tego czegoś”