Święty Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Poznania! Gdzie go będzie można spotkać?

Prawdziwy święty Mikołaj fot. VisitFinland

Na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii w Poznaniu do stolicy Wielkopolski przyjedzie święty Mikołaj – ten prawdziwy, z Rovaniemi w Laponii. Będzie na miejscu 10 grudnia i zamierza wybrać się na przejażdżkę historycznym tramwajem.

Prawdziwy święty Mikołaj porusza się, jak oczywiście wszyscy wiedzą, saniami zaprzężonymi w renifery. Jednak w Poznaniu, ze względu na niedostatek śniegu, zmieni środek transportu i będzie podróżował historycznym tramwajem. Dzięki temu też odwiedzi znacznie więcej miejsc.

Od godziny 11.30 do 13.00 będzie go można spotkać na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Około godz. 14.00 spotka się z mieszkańcami Poznania, zwłaszcza tymi najmłodszymi, przy dawnej zajezdni Gajowa.
„Spotkanie przy Gajowej (godz. 14.00-14.30) będzie wyjątkową okazją m.in. do porozmawiania ze świętym Mikołajem” – zachęca MPK, które spotkanie organizuje. – „Można zapytać, gdzie mieszka, ile ma lat, czy ma żonę albo jak udaje mu się w jedną noc odwiedzić wszystkie dzieci”.

Po spotkaniu święty Mikołaj wyruszy na przejażdżkę po mieście historycznym tramwajem – KSW Heidelberg. W Poznaniu pozostanie jeszcze do niedzieli – 11 grudnia będzie go można spotkać na Rynku Łazarskim (godz. 16.00-17.00) oraz na pl. Wolności (godz. 17.30-18.30).

Podziel się:

Ostatnio dodane: