Święto Fyrtla Garbary. Zobaczcie zdjęcia!

Święto Fyrtla Garbary 2023 Poznań fot. Sławek Wąchała

Mnóstwo tańca, mnóstwo koloru – i mnóstwo świetnej zabawy dla dużych i dla małych poznaniaków. Tegoroczne Święto Fyrtla Garbary przyciągnęło tłumy ludzi, którzy ledwo pomieścili się na placu Bernardyńskim.

Drugie Święto Fyrtla Garbary rozpoczęła tak jak w ubiegłym roku kolorowa i fantazyjna parada, która przeszła z placu Kolegiackiego na plac Bernardyński pod wodzą orkiestry Golden Collectiv. A tu już na uczestników święta czekała scena z mnóstwem atrakcji tanecznych i muzycznych oraz stragany z wyrobami rzemieślniczymi, czymś do picia i do przekąszenia.

Oczywiście jak zawsze wielu gości skupiło się przy scenie, gdzie zaprezentowali się uczniowie szkoły baletowej w kilku urokliwych miniaturach, a później swoje umiejętności prezentowały grupy artystyczne z całego Starego Miasta. Ich występy wywoływały żywiołową reakcję publiczności, a wiele osób klaskało i przytupywało do rytmu. Nic więc dziwnego, że później stragany z przekąskami, słodyczami i napojami cieszyły się takim powodzeniem – w taką pogodę chciało się pić, no i po wysiłku fizycznym odrobina czegoś słodkiego też nie zaszkodzi…

Mieszkańcy i przybysze z innych dzielnic bawili się doskonale, czego dowodem był wypełniony po brzegi plac Bernardyński. Sprzyjała też pogoda: piękna, gorąca i słoneczna niedziela zachęcała do wyjścia z domu – a trzeba przyznać, że Fyrtel Garbary oferował wiele atrakcji i ci, którzy przyszli, na pewno nie żałowali.

Podziel się: