W niedzielny wieczór Klub Blue Note wypełnił się fanami zespołu Swiernalis. Na scenie dołączyli również zaproszeni goście Asia i Koty, Michał Wiraszko i Bartłomiej Przybył.

Po prawie dwuletniej przerwie Swiernalis powrócił z nowym materiałem i składem, który powstał w trakcie prac nad nową płytą. Zespół po wcześniejszych nostalgicznych utworach szykuje nowy, energiczny materiał.  Znakiem szczególnym Swiernalisa jest niecodzienne poczucie humoru, charyzma i przejmujące teksty utworów, które sam pisze. Multiinstrumentalista i do tego samouk. Urodzony w Suwałkach, sercem związany z Poznaniem. Setki zagranych koncertów i pełna półka nagród czynią go rozpoznawalną sylwetką na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku otrzymał on nagrodę dla “największej osobowości artystycznej” na Festiwalu Fama, zwyciężył konkurs debiutów na 54. KFPP w Opolu. Przez publiczność i dziennikarzy doceniany za wnikliwe teksty i nietuzinkową osobowość.

W repertuarze zaprezentowanym podczas koncertu miała miejsce prapremiera utworu “Blizny”

W trakcie koncertu towarzyszyli Swiernalisowi: Szymon Siwierski, Adam Fordon, Adam Świerczyński, Kacper Budziszewski. Na scenie pojawili się również goście: Asia i Koty, Michał Wiraszko i Bartłomiej Przybył.

 

Podziel się: