Świąteczne jarmarki w okolicach Poznania

Rynek Wildecki fot. UMP
Na Betlejem Poznańskim świąteczne jarmarki w okolicach Poznania się nie kończą. Warto zajrzeć w ten i następny weekend do Suchego Lasu, Puszczykowa, Przeźmierowa czy Szreniawy.

Co roku mieszkańcy Suchego Lasu biorą udział w Sucholeskiej Noelce. Zaczęła się już 6 grudnia spotkaniem ze świętym Mikołajem, a 7 grudnia chętni mają do wyboru warsztaty wieńców bożonarodzeniowych w dzień i koncert Kuby Badacha wieczorem.

8 grudnia natomiast Suchy Las zaprasza od 11.00 na spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. Darmowe wejściówki są do odbioru w Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las przy ulicy Szkolnej 16.

Przeźmierowo zaprasza na V Jarmark Bożonarodzeniowy w sobotę, 7 grudnia w godzinach 12.00 – 19.00 w CK Przeźmierowo. Oprócz straganów z najróżniejszymi świątecznymi cudami będą też warsztaty szycia, warsztaty wokalne Rodzinne Kolędowanie ze Studiem Piosenki w godzinach od 13.00 do 15.00 oraz konkurs na najsmaczniejsze i najpiękniej udekorowane ciasto – wystarczy przynieść je ze sobą do CK Przeźmierowo.

Na jarmarku będzie też stała skrzynka na listy do św. Mikołaja. Nie zabraknie też Jarmark Cafe z ciepłymi i zimnymi napojami, kawą ciastem, przekąskami, no i oczywiście grzańcami. Na scenie natomiast wystąpi Studio Piosenki w repertuarze kolędowym, a o 17.00 rozpocznie się świąteczny występ DZPiTL Modraki oraz Mażoretek.

Puszczykowo także zaprasza na Mikołajki – 7 grudnia od 12.00 do 17.00 w sali sportowo-widowiskowej będzie można wziąć udział w turnieju gier planszowych. O 12.30 na rynku rozpocznie się spektakl „Zimowe perypetie świętego Mikołaja” , a o 14.30 nauka jazdy na łyżwach w Sportotece. Oczywiście nie zabraknie spotkania z wyjątkowym gościem – świętym Mikołajem!

8 grudnia to przedświąteczne atrakcje w Pobiedziskach. Pobiedziski Ośrodek Kultury przy ul. Kostrzyńskiej 21 zaprasza od 10.00 do 20.00 na Jarmark Bożonarodzeniowy. W programie między innymi: otwarcie wystawy szopek i wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą szopkę, Elfowe Figle-Migle, korowód Mikołajów, który przejdzie aż na rynek, koncert kolęd, świąteczny kiermasz, a o 19 koncert Haliny Benedyk.

Nawet w samym Poznaniu Betlejem Poznańskie nie jest jedynym świątecznym jarmarkiem. Wilda zaprasza dziś od 16.00 na V Jarmark Świąteczny na Rynku Wildeckim, gdzie zainteresowani znajdą fantastyczne prezenty, gorącą herbatę, świąteczne melodie, lokalne przysmaki – i chwilę oddechu od przedświątecznej gorączki. Natomiast jutro na Świąteczny Bazar Rękodzieła i Prezentów zaprasza Foodhall Poznań do hali starego dworca PKP. Będą wyjątkowe prezenty i dekoracje oraz świąteczne przysmaki.

Kórnik z kolei zaprasza na Jarmark Świąteczny 14 i 15 grudnia na plac Niepodległości. Zainteresowani znajdą tu stragany rękodzielników z przepięknymi ozdobami świątecznymi i świątecznymi przysmakami.

Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szreniawie, na który co roku zaprasza Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W tym roku jarmark odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, w godz. 10.00 – 16.00. Oprócz możliwości dokonania oryginalnych przedświątecznych zakupów, będzie też można wziąć udział w warsztatach i zajęciach, takich jak malowanie bombek, pieczenie pierników czy wykonywanie ozdób świątecznych itp. Ozdobą tegorocznej edycji jarmarku będą również dwa konkursy, na „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Ryby” oraz na „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Piernika”.

Murowana Goślina z kolei organizuje swój jarmark 17 grudnia na placu Powstańców Wielkopolskich. Od 11.00 do 16 będzie się tam odbywał kiermasz wyrobów świątecznych i regionalnych, zabawy dla dzieci z Filharmonią Pomysłów, XIV Goślińskie Kolędowanie, będzie też spektakl teatralny.

Nie można więc powiedzieć, by mieszkańcy Poznania i okolic nie mieli w czym wybierać. I na pewno warto tak dopasować swoje weekendowe zajęcia, by wybrać się choćby na kilka z tych jarmarków.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: