Poznań: Wilda zaprasza na Świąteczny Jarmark!

Rynek Wildecki fot. UMP
Śpiewanie kolęd, próbowanie pysznych ciast i innych smakołyków świątecznej kuchni, kupowanie prezentów i wizyta Świętego Mikołaja. Wilda zaprasza na tradycyjny Jarmark Świąteczny!

Wydarzenie zorganizowała Rada Osiedla Wilda oraz Wildecka Inicjatywa Lokalna WILDzianie. Jarmark rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00.

– Co roku ludzi zainteresowanych tym wydarzeniem jest coraz więcej – mówi Karolina Górska z Rady Osiedla Wilda. – Będą różni wystawcy, u których będzie można zaopatrzyć się w świąteczne prezenty, rękodzieło świąteczne i nie tylko. Pojawi się wspólne kolędowanie, a także atrakcje dla dzieci: teatr i odwiedziny Św. Mikołaja.

Organizatorzy zachęcają również wszystkich uczestników do wzięcia udziału w tegorocznej zbiórce karmy dla osiedlowych kotów, którą należy przynieść na stoisko Jadłodzielni Wildeckiej. Mile widziane są również osoby, zajmujące się różnego rodzaju rękodziełem – one również mogą na czas jarmarku wystawić swój mini-stragan.

Aby ułatwić dojście do jarmarku i zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym zmieniona zostanie organizacja ruchu przy rynku Wildeckim. Kierowcy nie będą mogli korzystać z przejazdu obok rynku w godzinach od 6:00 do 23:00. W związku z utrudnieniami został zaplanowany objazd przez ulice Żupańskiego, Spychalskiego i Wierzbięcice.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: