Świąteczna Wyprzedaż Garażowa

Poznańska Garażówka zaprasza na Świąteczną Wyprzedaż Garażową na rzecz uchodźców i uchodźczyń na wyspie Lesbos w ramach 8. Studenckich Targów Sztuki Studenckiej Uniwersytetu Artystycznego.

Do kupienia: rękodzieło, książki, płyty, zabawki, bilety na spektakle, koncerty, warsztaty kulinarne, bony na masaże, lekcje językowe i wiele innych pomysłów na prezent. A dla spragnionych – pyszna kawa i grzane wino!

Dochód z akcji jest przeznaczony na pomoc uchodźcom i uchodźczyniom w Grecji. Świąteczna edycja Poznańskiej Garażowki (jak i każda poprzednia) ma pokazać, że wbrew politycznym uwarunkowaniom pamiętamy, czym jest solidarność, i że los mieszkańców obozów na Lesbos nie jest nam obojętny. To ludzie, którzy w przyszłości mogą z nami tworzyć, budować i kształtować naszą wspólną rzeczywistość. Poznańską Garażówkę współtworzą: mieszkańcy i mieszkanki Poznania, Stowarzyszenie Lepszy Świat, Humans of Aleppo, Fundacja Malta.

Sytuacja w obozach na Lesbos, szczególnie w największym, Morii, jest od lat dramatyczna. Przeludnienie, brak bezpieczeństwa, miejsc do spania, niewystarczająca infrastruktura sanitarna, brak dostępu do edukacji, skandaliczna jakość posiłków, czasami utrudniony dostęp do wody pitnej, kulejąca opieka medyczna i praktycznie brak opieki psychologicznej sprawia, że życie tam jest nie do zniesienia.

Moria to miejsce, które zostało stworzone w Grecji, jest jednak symbolem bezradności, strachu i braku systemowych rozwiązań całej Unii Europejskiej. Jest mizernym świadectwem solidarności i braterstwa jakimi powinniśmy otoczyć ludzi wymagających naszej szczególnej opieki i pomocy.

Studenckie Targi Sztuki odbędą się 15 grudnia 2018 roku w gmachu głównym Uniwersytetu Artystycznego, Al. Marcinkowskiego 29. Można je odwiedzać od 12.00 do 18.00.

Poznańska Garażówka, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze