Poseł Sterczewski fot. FB

Świadectwo dla Rzecznika Praw Dziecka – od młodych. Jakie dostał stopnie?

Poseł Franciszek Sterczewski zaprezentował w Sejmie świadectwo wystawione Rzecznikowi Praw Dziecka przez Stowarzyszenie Ostra Zieleń z okazji 1 czerwca. “Zabieram głos w imieniu młodych!” – powiedział. I wezwał Mikołaja Pawlaka do natychmiastowej dymisji.

O wystawieniu świadectwa rzecznikowi pisaliśmy 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, bo właśnie z tej okazji Stowarzyszenie Ostra Zieleń postanowiło podsumować pracę rzecznika. A poseł Franciszek Sterczewski, który był jednym z uczestników akcji, zaprezentował wczoraj świadectwo rzecznika posłom z mównicy sejmowej.  “Niestety, są na nim same oceny niedostateczne” – podkreślił.

Poseł wyliczył też, za co młodzież wystawiła rzecznikowi same jedynki.
“Od początku kadencji Rzecznik Praw Dziecka lekceważył wymagającą reformy edukację i kryzys klimatyczny, krytykował zapłodnienie metodą in-vitro, bagatelizował przemoc w rodzinie, a osoby LGBT+ śmiał nazywać “ideologią” – mówił poseł. – “Wszystkie te wypowiedzi pełne były pogardy, nietolerancji, braku szacunku i wrażliwości. Obowiązkiem Rzecznika Praw Dziecka jest stanie na straży wszystkich polskich dzieci! Młodzi ludzie coraz częściej cierpią ze względu na problemy psychiczne. W ubiegłym roku blisko 100 dzieci popełniło samobójstwo, dziesiątki tysięcy zmagają się z depresją. A zamiast profesjonalnej pomocy psychiatrycznej otrzymują propagandę hejtu od przedstawicieli władzy, TVPiS i Rzecznika! Dlaczego Rzecznik nie zamierza im pomóc? Dlaczego lepiej traktuje dzieci nienarodzone od młodych gejów i lesbijek? Czy występuje także w imieniu tych dzieci, które zostały poczęte w wyniku zapłodnienia in-vitro? Jak mają się czuć dzieci, które są ofiarami przemocy w rodzinie? Czy na jego pomoc może liczyć protestująca w obronie klimatu młodzież, która była szarpana na wiecach wyborczych Andrzeja Dudy? Nie sądzę… Młodzi ludzie potrzebują Rzecznika swoich praw, a nie kolejnego rzecznika rządu!”.

Franciszek Sterczewski zakończył swoje wystąpienie stwierdzeniem, że pan Mikołaj Pawlak natychmiast powinien zrezygnować z pełnionej funkcji.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze