Swarzędz: Punkt szczepień powszechnych już działa. I cieszy się dużym powodzeniem

punkt szczepień Swarzędz fot. UM Swarzędz
Punkt działa w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina 1.  Rejestracja na szczepienia cały czas trwa, a wielu mieszkańców miasta korzysta z tej ewentualności.

– Zachęcam wszystkich do szczepienia się przeciw covid-19 – mówił Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza, który był inicjatorem otwarcia punktu. – Teraz możemy to zrobić wygodnie, na miejscu w Swarzędzu.

W punkcie może się zaszczepić od 500 do 1000 osób dziennie, zależnie od wielkości dostaw szczepionek. Na chętnych czekają cztery stanowiska szczepień obsługiwane przez specjalistyczne zespoły szczepienne szpitala Podolany z Poznania i nikt długo nie czeka ani na szczepienie, ani na konsultację medyczną, co dziś sprawdzili już pierwsi chętni.

– Zachęcam do rejestracji na szczepienie w Swarzędzu, a jest to zaproszenie zarówno dla mieszkańców naszej gminy, jak i wszystkich innych chętnych – podkreślił burmistrz. – Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanych w zorganizowanie w naszym mieście punktu  szczepień powszechnych: wolontariuszom, strażakom, pracownikom UMiG, a także przyjaciołom ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań i Starostwa Powiatowego w Poznaniu, dzięki którym możemy skutecznie chronić się przed śmiertelnym zagrożeniem, jakie od ponad roku niesie nam covid-19.

Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów: poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989, elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl oraz wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,

Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów – wystarczy, że podamy swój nr PESEL.

Przypominamy, że od 10 maja 2021 ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

UM Swarzędz

Podziel się:

Ostatnio dodane: