Swarzędz: Przetarg na przebudowę ulicy Górków ogłoszony

Ratusz fot. UM Swarzędz
Nowa nawierzchnia, chodniki, wyniesione skrzyżowania – i przedłużenie do ulicy Nowy Świat. Tak będzie wyglądała ulica Górków po przebudowie. Właśnie został ogłoszony na nią przetarg.

– Nowa jezdnia ul. Górków będzie miała bitumiczną nawierzchnię o szerokości 5,5 m, a z obydwu stron zbudowane zostaną chodniki o szerokości 2 m – wyjaśnia Maciej Woliński, rzecznik prasowy UMiG w Swarzędzu. – W celu uspokojenia ruchu w ciągu ul. Górków powstanie wyniesione skrzyżowanie. Zakres prac obejmuje także budowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej z przyłączami oraz kanalizacji sanitarnej z przyłączami. Wykonane zostanie również oświetlenie uliczne, a dodatkowo doświetlone zostaną dwa przejścia dla pieszych na ul. Grudzińskiego.

Przebudowa ulicy zmieni organizację ruchu w tym rejonie – sama ulica zostanie przedłużona do ul. Nowy Świat i będzie też stanowić alternatywne połączenie do ul. Cieszkowskiego, gdy ul. Zamkowa zgodnie z planami stanie się jednokierunkowa (od Rynku do ul. Grudzińskiego).

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – budowa powinna się zakończyć jeszcze w tym roku.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: