lipy już z kratkami fot. Zielona strona gminy Suchy Las

Suchy Las: Lipy już odbetonowane!

Dobre wiadomości z Suchego Lasu – kostka chodnikowa, która sięgała aż do samych pni lip przy ulicy Młodzieżowej, została zdjęta. Teraz przestrzeń wokół drzew wypełnia metalowa krata, która, jak mają nadzieję mieszkańcy, pozwoli drzewom zbierać wodę – i przetrwać.

To Zielona Strona Gminy Suchy Las zauważyła jako pierwsza, że przy remoncie chodnika pnie wprawdzie zostały osłonięte deskami przed uszkodzeniem, ale za to kostkę chodnikową ułożono do samego pnia, nie zostawiając ani centymetra wolnej przestrzeni przy korzeniach. Drzewa zostały więc odcięte od wody i od powietrza i gdyby tej kostki nie zdjęto – dni tych kilku lip, które udało się ocalić mieszkańcom, byłyby policzone.

Na szczęście społecznicy zadziałali błyskawicznie, wysłali pismo do urzędu gminy z protestem przeciwko takiemu traktowaniu drzew – i podziałało.
“Sucholeskie Lipy dostają dziś kratki, poprzez które – mamy nadzieję – będą miały większy dostęp do wody” – napisali dziś z radością działacze Zielonej Strony Gminy Suchy Las. I podziękowali wszystkim tych, którzy wspierają ich w walce o drzewa.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze