lodowisko fot. pixabay OK

Suchy Las: Dzieci mają lodowisko

Urząd gminy udostępnił parking, strażacy z OSP Zielątkowo pomogli z przygotowaniem tafli – i dzieci z Suchego Lasu już w weekend będą mogły jeździć na bezpiecznym, wygodnym lodowisku na parkingu urzędu.

Zima dopisuje, co postanowili wykorzystać mieszkańcy Suchego Lasu, by zapewnić swoim dzieciom lodowisko. Powstało na parkingu urzędu gminy, który udostępnił wójt, a dzięki OSP Zielątkowo, Referatowi Komunalnemu, ZGK i członkom zarządów osiedli Suchy Las oraz Suchy Las Wschód teren został odpowiednio przygotowany i strażacy mogli zacząć wylewać wodę.

W weekend dzieci z Suchego Lasu będą już mogły korzystać z lodowiska, i tak będzie tak długo, jak długo będzie mróz. Czyli według obecnych prognoz co najmniej do końca lutego.

Lodowisko uchroni też dzieci i młodzież od szukania rozrywek na zamarzniętych stawach czy jeziorach. Mimo że od kilku dni mamy silny mróz, nadal jednak powierzchnia lodu na naturalnych zbiornikach wodnych nie jest zbyt gruba i ślizganie się na ich powierzchni nie jest bezpieczne.

4.3 6 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze