wozy strażackie fot. MSWiA

Suchy Las dostanie wóz strażacki od rządu?

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – zapowiedział 20 czerwca Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. I Suchy Las spełnia te warunki. Tylko że tam już w pierwszej turze wygrałby Rafał Trzaskowski…
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

W Suchym Lesie zagłosowało 79,69 proc. uprawnionych do głosowania i to bezsprzecznie rekord w Wielkopolsce. Gmina liczy 17 700 mieszkańców, a więc spełnia kryterium przekazania wozu strażackiego jak najbardziej.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że Suchy Las to jedna z najbogatszych gmin w Polsce i najbogatsza w Wielkopolsce według danych opublikowanych w grudniu ubiegłego roku przez ministerstwo finansów. No i głosowała na Rafała Trzaskowskiego. Ten kandydat wygrałby tu już w pierwszej turze, bo zdobył 50,61 proc. głosów. Następny w kolejce Andrzej Duda dostał ich 21,12 proc., a zaraz za nim uplasował się Szymon Hołownia z wynikiem 18,37 proc. głosów.

Kiedy wóz strażacki pojedzie do gminy Suchy Las – jeszcze nie wiadomo. Ministerstwo zapowiedziało tylko, że sfinansuje zakup 16 takich pojazdów, nie podając terminów.

Co ciekawe w 10 przypadkach na 16 gmin z najwyższą frekwencją wozy trafią tam, gdzie najwięcej głosów otrzymał Rafał Trzaskowski.

el

Dodaj komentarz

avatar