Strzały na posesji. „51-letni mężczyzna doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, prawdopodobnie z pomocą pistoletu na kulki, i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Takie zarzuty usłyszał 33-latek ze Swarzędza. Trafił do aresztu.

27 listopada wieczorem policjanci z Obrzycka zostali wezwani do postrzelenia 51-letniego mężczyzny na jego własnej posesji, prawdopodobnie z broni na kulki. Mężczyzna doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i karetka przewiozła go do szpitala.

– Z policyjnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia doszło przed posesją pokrzywdzonego, w trakcie awantury – wyjaśnia asp. Sandra Chuda z zespołu prasowego KPP Szamotuły. – Sprawca, który strzelił do 51-latka, nie był mu znany osobiście. Przyjechał samochodem po członka rodziny pokrzywdzonego i po awanturze odjechał przed przyjazdem policjantów. Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli materiał dowodowy w sprawie, docierając do podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Był to 33-letni mieszkaniec gminy Swarzędz.

Mężczyzna został zatrzymany 29 listopada, a podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli pistolet gazowy oraz ponad 130 gramów substancji psychotropowych.

33-latek usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. W sprawie toczy się śledztwo pod nadzorem prokuratury – za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara więzienia od 3 lat w górę, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków – od roku do 10 lat.

Podziel się:

Ostatnio dodane: