Stobnica: Wojewoda ponownie przedłużył postępowanie w sprawie zamku

Nadal trwa kontrola budowli w Stobnicy. Decyzja wojewody przedłużył ją do 30 listopada z powodu konieczności postępowania wyjaśniającego, które trzeba przeprowadzić w związku z zeznaniami jednego ze świadków.

To już kolejne przedłużenie postępowania w tej sprawie. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach rozpoczął działania kontrolne tej inwestycji w Stobnicy 9 października. Równocześnie decyzja w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Starosty Obornickiego dotyczącej pozwolenia na budowę obiektu w Stobnicy została odsunięta w czasie z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego.

Wojewoda wielkopolski przedłużył postępowanie administracyjne z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego w odniesieniu do uwag złożonych przez jednego z mieszkańców gminy Oborniki. Na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe określenie ostatecznego wyniku – aktualnie zakładany termin wydania decyzji to 30 listopada.

przypomnijmy, że chodzi o budynek mieszkalny i gospodarczy położony na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka, z racji rozmiarów i architektury zwany zamkiem. Wniosek w tej sprawie złożył do wojewody prokurator okręgowy w Poznaniu po serii zatrzymań osób zamieszanych w powstanie tej inwestycji 14 sierpnia.

WUW, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze