Starsza pani cierpiąca na zaniki pamięci poszła do kościoła. Nie umiała już wrócić do domu. Jest apel straży miejskiej

Straż Miejska fot. Sławek Wąchała

Starsza pani cierpiąca na zaniki pamięci poszła do kościoła – i nie umiała już wrócić do domu. Na szczęście z pomocą przyszedł ksiądz i strażniczki miejskie, które odprowadziły bezpiecznie seniorkę do jej mieszkania.

“Szczęśliwy powrót do domu – tak można podsumować interwencję strażniczek Referatu Północ, które wraz z duchownym z pobliskiej parafii pomogły starszej pani z zanikami pamięci” – informuje Straż Miejska Miasta Poznania. – “Kobieta przebywała w kościele, była zagubiona i nie wiedziała, jak ma trafić do swojego domu. Z pomocą przyszedł ksiądz, który nie tylko wezwał patrol Straży Miejskiej, ale również ustalił miejsce zamieszkania parafianki”.

Po ustaleniu adresu starszej pani strażniczki odprowadziły ją do domu.
“Drzwi od mieszkania były otwarte, a wewnątrz wszędzie wisiały kartki z informacją zabraniającą samodzielnego wychodzenia z domu” – podaje SMMP. – “Był też numer telefonu do opiekunki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – funkcjonariuszki poinformowały pracownika socjalnego o zaistniałej sytuacji. Nawiązały też kontakt z rodziną starszej pani – kilkanaście minut później do mieszkania przyjechał syn i zaopiekował się matką”.

Strażnicy apelują, by widząc osobę zagubioną, bezradną – poinformować policję lub straż miejską. Tym razem osoba cierpiąca na zaniki pamięci szczęśliwie wróciła do domu, ale nie zawsze takie historie muszą się skończyć tak dobrze.

Podziel się: