skaczący jeleń fot. InfoKostrzyn.pl

Stado jeleni przeskakujące nad samochodem. Zobaczcie film i uważajcie na drogach!

Nie tak dawno publikowaliśmy zdjęcie i film jelenia, który przeskoczył przez jezdnię tuż przed maską samochodu. Dziś sytuacja, gdy jeleniowi się to nie udało.

Nagranie, gdzie jeleniowi udało się przeskoczyć jezdnię jeszcze przed samochodem, zostało wykonane w Brzeźnie pod Kostrzynem. Obecne nagranie pochodzi z serwisu YouTube “Stop cham” i zostało zrobione na drodze wojewódzkiej nr 618, na wjeździe do Pułtuska w województwie mazowieckim od strony Wyszkowa. Wprost pod koła jadących samochodów z lasu wypadło stado okazałych jeleni.

Kierowcy zatrzymali się i zjechali na pobocze, ale mimo to jednemu z jeleni nie udało sie bezkolizyjnie przebiec na drugą stronę jezdni. Zwierzę zderzyło się z BMW – na szczęście niegroźnie, więc zeskoczyło z maski i pobiegło w drugą stronę.

I kierowca, i jeleń byli w tym szczęśliwym położeniu, że w chwili zderzenia nie jechali zbyt szybko. Gdyby prędkość samochodu była większa, to zderzenie ze zwierzęciem tej wielkości co jeleń mogłoby się skończyć tragicznie dla kierowcy. Dlatego policjanci apelują, żeby jadąc drogą przez las jechać szczególnie ostrożnie.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze