stadion szyca
Kultowe miejsce w Poznaniu, które w ostatnich latach służyło głównie jako miejsce noclegu dla bezdomnych – stadion im. Edmunda Szyca – wraca do miasta. Koszt zakupu to 10 mln zł.

Niektórzy jeszcze pamiętają jak stadion Szyca w rzeczywistości przypominał stadion. Na trybunach nie rosły drzewa, bramki nie były przeżarte rdzą (cud, że nikt ich nie ukradł), a w starych kasach i szatniach nie mieszkali bezdomni.

Nie tak dawno zresztą dodaliśmy na naszym instagramie zdjęcie ze stadionu (dla tych, którzy widzą tylko drzewa wyjaśniamy, że zdjęcie przedstawia obecne trybuny).

Las na trybunach ? #tobylstadion #stadion #poznań #poznan #wilda

Post udostępniony przez TenPoznan (@tenpoznan)

Co się wydarzyło? Stadion należał do klubu piłkarskiego Warta Poznań. Ta nie mogąc poradzić sobie z długami zdecydowała się na jego sprzedaż. Obiekt od lat 90 był nieużywany i stopniowo popadał w ruinę.

Teraz ma się to zmienić. Miasto zapłaci 10 milionów złotych (w dwóch ratach), żeby odzyskać obiekt. A następnie dopilnuje, żeby teren ten w dalszym ciągu służył rekreacji.

– Stadion im. Szyca to teren dla Poznania strategiczny, więc zabezpieczenie go w aspekcie przestrzennym uznałem za swój obowiązek. Sportowo-rekreacyjny charakter przyszłych inwestycji był absolutnym priorytetem – mówi Jacek Jaśkowiak. – Teraz liczy się dla mnie przede wszystkim przyszłe zagospodarowanie terenu. Ma służyć poznaniakom zgodnie ze swoim przeznaczeniem – kończy prezydent Poznania.

Dokładnych planów co do przyszłości obiektu jeszcze nie ma. Docelowo zgodnie z planem zagospodarowania miejskiego na tym terenie ma powstać obiekt sportowy (stadion, hala itp.) lub park.

fot. UMP

Podziel się: