wypadek fot. policja Śrem

Dwa samochody zderzyły się około 23.00 na obwodnicy Śremu na wysokości miejscowości Kawcze. W citroena wjechało audi i dosłownie zmiażdżyło mniejszy samochód. Jedna osoba, młoda kobieta, odniosła obrażenia i trafiła do szpitala.

Jak ustalili śremscy policjanci, wina leżała po stronie kierowcy citroena.
„Na skrzyżowaniu z ulicą Kajetańczyka, kierujący Citroenem C2, 19-letni mieszkaniec gminy Śrem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Audi A4, 22 – letniemu mieszkańcowi Gostynia, doprowadzając do zderzenia pojazdów” – informuje Komenda Powiatowa Policjiw Śremie. – „Kierujący samochodami byli trzeźwi. Kierującemu citroenem policjanci zatrzymali prawo jazdy”.

W efekcie młoda kobieta podróżująca citroenem została ranna i odwieziono ją do szpitala.
„Na szczęście wszystko wskazuje na to, że obrażenia kobiety nie są poważne i zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja drogowa” – informuje policja.

Oba samochody zostały poważnie uszkodzone: citroen miał wyrwane koło i rozbity bok, audi tylko dzięki barierkom przy obwodnicy nie stoczyło się ze skarpy, co mogło się skończyć obrażeniami dla pasażerów samochodu.

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy trwały kilka godzin.

Źródło: KPP Śrem