Śrem fot. UM Śrem

Śrem: Likwidacja linii autobusowej, którą dzieci dojeżdżały do szkoły. Rodzice protestują

Dzieci z Szymanowa nie mają czym dojechać do szkoły w Śremie. Gmina zlikwidowała poranny autobus do Śremu – bo… jeździło nim zbyt mało osób.

Likwidacja linii nastąpiła na początku lutego, tak samo jak kilku innych, które nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem pasażerów. Śrem tłumaczy, że musi szukać oszczędności, a autobusy wożące z pewnością nie są dowodem oszczędności samorządu.

Jednak dla dzieci z Szymanowa i ich rodziców to prawdziwy problem. Bo teraz, żeby zdążyć na lekcje, muszą jechać samochodem. Co wtedy, gdy samochód się popsuje albo rodzicom godzina lekcji nie zgadza się z godziną rozpoczęcia pracy? Rodzice twierdzą, że jeszcze kilka miesięcy temu nie byłoby tak źle, bo połączeń było więcej. Ale ostatnio godzinowo pasowało tylko to jedno – i właśnie ono zostało zlikwidowane.

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, zapewnia, że nie chce działać przeciwko społeczności lokalnej i jeśli mieszkańcy mu udowodnią, że rzeczywiście dla wielu mieszkańców brak tego połączenia to problem – jest szansa na przywrócenie połączenia.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
Adam Karlin
Adam Karlin

Nie w kto tam rządzi , ale to jest bałwan do potęgi entej ,te dzieci kiedyś zagłosują bałwanie!!!!!???

Beata Dura
Beata Dura

Ale pewnie ich wybraliście ??????

Owca
Owca

Należy przywrócić połączenia…a oszczędności szukać gdzie indziej.Nie wierzę, że do tego dochodzi w mojej gminie. Biedne dzieci…